Музична казка з валеологічного виховання

13 трав. 2021
«Природа — невичерпне джерело знань, емоцій, відчуттів. Це основа і запорука нашого життя... Ми виховуємо у своїх вихованців погляд на природу,як на народжене багатство, що передається з покоління в покоління. Цінність якого ні з якими іншими цінностями порівняти і зіставити не можна». В.О.Сухомлинський

Важливим чинником, який забезпечує високу ефективність організації еколого-валеологічної освіти дітей є створення розвивального предметного середовища. В усіх групах закладу облаштовані куточки природи, які налічують кімнатні рослини, акваріуми з мешканцями водойм, підбірки з зображенням лікарських рослин, дерев, грибів та ягід. Важливе місце в роботі з дітьми посідає праця у куточку природи. Під час праці діти отримують конкретні знання про те, як зв’язки існують між розвитком рослин і доглядом за ними. Праця в куточку природи полягає у догляді за рослинами, птахами, рибами. Діти вчаться поливати рослини, розпушувати землю, витирати пил на листках, обприскувати вазони.

В ході занять вихователі формують у дітей позитивне відношення до свого тіла і здоров'я. Вчать вихованців розуміти ознаки здоров'я, озброюють їх знаннями про їхнє тіло, його складові частини, їхні функції, дають знання про значення лікарських рослин для організму людини. Щоб тіло було міцним людина повинна рухатися, жити ритмічно, достатньо відпочивати, правильно харчуватися.