У Всесвітній день ментального здоровʼя запитайте себе: “Ти як?”

10 жовт. 2023
Війна поставила перед українцями та українками шалені виклики: участь у боях, поранення, втрата близьких, житла, невизначеність, розлучення чи розлука… Хтось став свідком убивств і руйнувань, хтось пережив насильство, хтось виживав в окупації. Питання “Ти як?” перестало бути суто питанням.

Стрес, тривожні думки, паніка, відчуття безпорадності, коли “опускаються руки”, збайдужіння до важливих справ, порушення сну – природні реакції на те, що відбувається, але зменшити їхню інтенсивність і вплив на здоров’я, швидше відновитися можна, якщо знати, як подбати про ментальне здоров’я.

Питання психічного здоров’я давно потребувало переосмислення і змін. Тема нарешті вийшла на всеукраїнський рівень завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України, залучаючи українських та міжнародних фахівців.

Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ, USAID та інших партнерів.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як” легітимізує в нашому інфопросторі тематику ментального здоров’я і наближає допомогу до українців.

На сайті програми ви знайдете освітні матеріали, у тому числі лексикон для точнішого опису власних емоцій і станів: це справді цінно – дізнатися, що невизначеність нас лякає і паралізує, чи що спершу слід подбати про себе (ні, це не соромно і не егоїстично) – а уже тоді буде ресурс допомагати іншим.